Międzynarodowe organizacje odwiedzają PKPS w Warszawie

W tym tygodniu (29-31.02.2023) PKPS miał przyjemność być gospodarzem niecodziennego spotkania. Do Warszawy przyjechały organizacje charytatywne z kilku europejskich i jednego pozaeuropejskiego kraju, które – tak jak my – współpracują z francuską organizacją Secours populaire francais oraz są zaangażowane w pomoc Ukrainie i/lub uchodźcom z Ukrainy. Poza Secours populare francais, z którym współpracujemy już od wielu miesięcy, gościliśmy również włoską organizację Arci Solidarieta, mołdawskie MilleniuM, rumuńską organizację Magic, ukraińską Four Leaf Clover oraz libańską DPNA.

Celem spotkania zainicjowanego przez Spf jest stworzenie międzynarodowej sieci organizacji charytatywnych, które będą w stanie wspólnie prowadzić działania pomocowe zarówno w kontekście bieżącej sytuacji w Ukrainie, jak i w innych kryzysowych sytuacjach w przyszłości.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek ośrodku PKPS w Milanówku. Uczestnicy wymieniali się doświadczeniami ze swojej dotychczasowej pracy i omawiali potencjalne rozwiązania. Jednym z istotnych problemów jest pozyskiwanie finansowania na projekty pomocowe. Jako konsorcjum kilku organizacji mielibyśmy większe szanse na pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej.

We wtorek goście odwiedzili noclegownię przy ul. Polskiej, gdzie zostali przyjęci przez kierownictwo, pracowników oraz beneficjentów Centrum Pomocy.

Było to drugie z serii spotkań, które, mamy nadzieję, zaowocują efektywną współpracą.